Walsin Technology Corporation 0402N2R7A500CT
0402N2R7A500CT
  • Manufacturer: Walsin
  • Chip 1 Group NO: 0402N2R7A500CT
  • Datasheet: PDF
  • Description: 0402N2R7A500CT(Kg)
HTSUS 8532.24.0020
Other Names 1292-0402N2R7A500CTTR
Product Status Active
Capacitance 2.7 pF
Tolerance ±0.05pF
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.022" (0.55mm)
Lead Spacing -
Lead Style -
2.7 pF ±0.05pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric)