Walsin Technology Corporation 0402B222K6R3CT
0402B222K6R3CT
  • Manufacturer: Walsin
  • Chip 1 Group NO: 0402B222K6R3CT
  • Datasheet: PDF
  • Description: 0402B222K6R3CT(Kg)
Details
Tags
Parameters
Failure Rate -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) -
Lead Spacing -
Lead Style -
RoHS Status ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) 1 (Unlimited)
REACH Status REACH Unaffected
ECCN EAR99
HTSUS 8532.24.0020
Other Names 1292-0402B222K6R3CTTR
Standard Package 10,000
Mfr Walsin Technology Corporation
Series -
Package Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 2200 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 6.3V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features -
Ratings -
Applications General Purpose
2200 pF ±10% 6.3V Ceramic Capacitor X7R 0402 (1005 Metric)