Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y4725100R000A0L
Y4725100R000A0L
  • Manufacturer: Illumra
  • Chip 1 Group NO: Y4725100R000A0L
  • Datasheet: PDF
  • Description: Y4725100R000A0L(Kg)
Details
Tags
Parameters
Mfr Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group)
Series HZ
Package Bulk
Product Status Active
Resistance 100 Ohms
Tolerance ±0.05%
Power (Watts) 0.75W, 3/4W
Composition Metal Foil
Features Non-Inductive
Temperature Coefficient ±0.2ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case Axial - 4 Leads
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.500" Dia x 0.625" L (12.70mm x 15.88mm)
Height - Seated (Max) -
Number of Terminations 4
Failure Rate -
RoHS Status RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) Not Applicable
ECCN EAR99
HTSUS 8533.21.0090
Standard Package 25
100 Ohms ±0.05% 0.75W, 3/4W Through Hole Resistor Axial - 4 Leads Non-Inductive Metal Foil