Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y212320R0000A9L
Y212320R0000A9L
  • Manufacturer: Illumra
  • Chip 1 Group NO: Y212320R0000A9L
  • Datasheet: PDF
  • Description: Y212320R0000A9L(Kg)
Details
Tags
Parameters
Mfr Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group)
Series VPR221SZ
Package Bulk
Product Status Active
Resistance 20 Ohms
Tolerance ±0.05%
Power (Watts) 8W
Composition Metal Foil
Features Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient ±0.2ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Package / Case TO-220-4, SMD
Supplier Device Package TO-220-4
Size / Dimension 0.615" L x 0.400" W (15.62mm x 10.16mm)
Height - Seated (Max) 0.158" (4.01mm)
Number of Terminations 4
Failure Rate -
RoHS Status ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) 1 (Unlimited)
ECCN EAR99
HTSUS 8533.21.0090
Standard Package 25
20 Ohms ±0.05% 8W Chip Resistor TO-220-4, SMD Moisture Resistant, Non-Inductive Metal Foil