Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y173310R0000B9L
Y173310R0000B9L
  • Manufacturer: Illumra
  • Chip 1 Group NO: Y173310R0000B9L
  • Datasheet: PDF
  • Description: Y173310R0000B9L(Kg)
Details
Tags
Parameters
Mfr Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group)
Series H
Package Bulk
Product Status Active
Resistance 10 Ohms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 2.5W
Composition Metal Foil
Features Non-Inductive
Temperature Coefficient ±2ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case Axial - 4 Leads
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.500" Dia x 1.500" L (12.70mm x 38.10mm)
Height - Seated (Max) -
Number of Terminations 4
Failure Rate -
RoHS Status ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) Not Applicable
ECCN EAR99
HTSUS 8533.21.0090
Standard Package 25
10 Ohms ±0.1% 2.5W Through Hole Resistor Axial - 4 Leads Non-Inductive Metal Foil