Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y070615K0000F0L
Y070615K0000F0L
  • Manufacturer: Illumra
  • Chip 1 Group NO: Y070615K0000F0L
  • Datasheet: -
  • Description: Y070615K0000F0L(Kg)
Details
Tags
Parameters
Mfr Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group)
Series VAR
Package Bulk
Product Status Active
Resistance 15 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.4W
Composition Metal Foil
Features Non-Inductive
Temperature Coefficient ±0.2ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case Radial
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.250" L x 0.080" W (6.35mm x 2.03mm)
Height - Seated (Max) 0.310" (7.87mm)
Number of Terminations 2
Failure Rate -
RoHS Status RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) Not Applicable
ECCN EAR99
HTSUS 8533.21.0090
Standard Package 25
15 kOhms ±1% 0.4W Through Hole Resistor Radial Non-Inductive Metal Foil