Vishay Dale CRCW06035M90FKEAC
CRCW06035M90FKEAC
  • Manufacturer: ZF Electronics
  • Chip 1 Group NO: CRCW06035M90FKEAC
  • Datasheet: PDF
  • Description: CRCW06035M90FKEAC(Kg)
Details
Tags
Parameters
Mfr Vishay Dale
Series CRCW-C
Package Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 5.9 MOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.1W, 1/10W
Composition Thick Film
Features -
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package 0603
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Number of Terminations 2
Failure Rate -
Base Product Number CRCW0603
RoHS Status ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) 1 (Unlimited)
ECCN EAR99
HTSUS 8533.21.0030
Standard Package 5,000
5.9 MOhms ±1% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Thick Film