Vishay Dale CMF554K2200FKR6
CMF554K2200FKR6
  • Manufacturer: ZF Electronics
  • Chip 1 Group NO: CMF554K2200FKR6
  • Datasheet: PDF
  • Description: CMF554K2200FKR6(Kg)
Details
Tags
Parameters
Mfr Vishay Dale
Series CMF
Package Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 4.22 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Package / Case Axial
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Height - Seated (Max) -
Number of Terminations 2
Failure Rate -
Base Product Number CMF55
RoHS Status RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) 1 (Unlimited)
ECCN EAR99
HTSUS 8533.21.0090
Standard Package 1,000
4.22 kOhms ±1% 0.5W, 1/2W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film