Vishay Dale CMF5523K200BEBF
CMF5523K200BEBF
  • Manufacturer: ZF Electronics
  • Chip 1 Group NO: CMF5523K200BEBF
  • Datasheet: PDF
  • Description: CMF5523K200BEBF(Kg)
Details
Tags
Parameters
Mfr Vishay Dale
Series CMF
Package Bulk
Product Status Active
Resistance 23.2 kOhms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Package / Case Axial
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Height - Seated (Max) -
Number of Terminations 2
Failure Rate -
Base Product Number CMF55
RoHS Status RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) 1 (Unlimited)
ECCN EAR99
HTSUS 8533.21.0090
Standard Package 100
23.2 kOhms ±0.1% 0.5W, 1/2W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film