Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components SMM02040D5111BB100
SMM02040D5111BB100
  • Manufacturer: E-Z-Hook
  • Chip 1 Group NO: SMM02040D5111BB100
  • Datasheet: PDF
  • Description: SMM02040D5111BB100(Kg)
Details
Tags
Parameters
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Series SMM0204
Package Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 5.11 kOhms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Composition Thin Film
Features Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case MELF, 0204
Supplier Device Package Mini MELF
Ratings AEC-Q200
Size / Dimension 0.055" Dia x 0.142" L (1.40mm x 3.60mm)
Height - Seated (Max) -
Number of Terminations 2
Failure Rate -
RoHS Status ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) 1 (Unlimited)
ECCN EAR99
HTSUS 8533.21.0040
Standard Package 1,000
5.11 kOhms ±0.1% 0.25W, 1/4W Chip Resistor MELF, 0204 Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thin Film