Samsung Electro-Mechanics CL21B182KDCNNNC
CL21B182KDCNNNC
  • Manufacturer: Renesas Electronics
  • Chip 1 Group NO: CL21B182KDCNNNC
  • Datasheet: PDF
  • Description: CL21B182KDCNNNC(Kg)
Details
Tags
Parameters
Mfr Samsung Electro-Mechanics
Series CL
Package Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 1800 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 200V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features -
Ratings -
Applications General Purpose
Failure Rate -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.037" (0.95mm)
Lead Spacing -
Lead Style -
RoHS Status ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) 1 (Unlimited)
REACH Status REACH Unaffected
ECCN EAR99
HTSUS 8532.24.0020
Standard Package 4,000
1800 pF ±10% 200V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)