Renesas DF2367VF33WV
DF2367VF33WV
  • Manufacturer: congatec
  • Chip 1 Group NO: DF2367VF33WV
  • Price:
  • Datasheet: -
  • Description: DF2367VF33WV(Kg)
Parameters
Mfr Renesas
Series H8S
Package Bulk
Product Status Active
Core Processor H8S/2000
Core Size 16-Bit
Speed 33MHz
Connectivity I²C, IrDA, SCI, SmartCard
Peripherals DMA, POR, PWM, WDT
Number of I/O 83
Program Memory Size 384KB (384K x 8)
Program Memory Type FLASH
EEPROM Size -
RAM Size 24K x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 3V ~ 3.6V
Data Converters A/D 10x10b SAR; D/A 2x8b
Oscillator Type Internal
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)