Renesas DF2134ATF20V
DF2134ATF20V
  • Manufacturer: congatec
  • Chip 1 Group NO: DF2134ATF20V
  • Price:
  • Datasheet: -
  • Description: DF2134ATF20V(Kg)
Details
Tags
Parameters
Mfr Renesas
Series H8S
Package Bulk
Product Status Active
Core Processor H8S/2000
Core Size 16-Bit
Speed 20MHz
Connectivity IrDA, SCI
Peripherals POR, PWM, WDT
Number of I/O 58
Program Memory Size 128KB (128K x 8)
Program Memory Type FLASH
EEPROM Size -
RAM Size 4K x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 4V ~ 5.5V
Data Converters A/D 16x10b; D/A 2x8b
Oscillator Type Internal
Operating Temperature -20°C ~ 75°C (TA)