KYOCERA AVX 02015A3R9DAT2A
02015A3R9DAT2A
  • Manufacturer: ITT Cannon, LLC
  • Chip 1 Group NO: 02015A3R9DAT2A
  • Datasheet: -
  • Description: 02015A3R9DAT2A(Kg)
Details
Tags
Parameters
Mfr KYOCERA AVX
Series -
Package Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 3.9 pF
Tolerance ±0.5pF
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features -
Ratings -
Applications General Purpose
Failure Rate -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.013" (0.33mm)
Lead Spacing -
Lead Style -
RoHS Status ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) 1 (Unlimited)
REACH Status REACH Unaffected
ECCN EAR99
HTSUS 8532.24.0020
Other Names 478-02015A3R9DAT2ATR
Standard Package 15,000
3.9 pF ±0.5pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0201 (0603 Metric)