KOA Speer Electronics, Inc. RN732BTTD3402B50
RN732BTTD3402B50
  • Manufacturer: ISSI, Integrated Silicon Solution Inc
  • Chip 1 Group NO: RN732BTTD3402B50
  • Price:
  • Datasheet: PDF
  • Description: RN732BTTD3402B50(Kg)
Product Status Obsolete
Resistance 34 kOhms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.125W, 1/8W
Composition Thin Film
Features Moisture Resistant
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package 1206
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Number of Terminations 2
Base Product Number RN732B
HTSUS 8533.21.0030
Other Names 2019-RN732BTTD3402B50TR
Standard Package 5,000
34 kOhms ±0.1% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Moisture Resistant Thin Film