KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD29R8C25
RN732ATTD29R8C25
  • Manufacturer: ISSI, Integrated Silicon Solution Inc
  • Chip 1 Group NO: RN732ATTD29R8C25
  • Price:
  • Datasheet: PDF
  • Description: RN732ATTD29R8C25(Kg)
Product Status Obsolete
Resistance 29.8 Ohms
Tolerance ±0.25%
Power (Watts) 0.1W, 1/10W
Composition Thin Film
Features Moisture Resistant
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package 0805
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)
HTSUS 8533.21.0030
Other Names 2019-RN732ATTD29R8C25TR
Standard Package 5,000
29.8 Ohms ±0.25% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Moisture Resistant Thin Film