KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD1822A10
RN731JTTD1822A10
  • Manufacturer: ISSI, Integrated Silicon Solution Inc
  • Chip 1 Group NO: RN731JTTD1822A10
  • Price:
  • Datasheet: PDF
  • Description: RN731JTTD1822A10(Kg)
Number of Terminations 2
Base Product Number RN731J
HTSUS 8533.21.0030
Other Names 2019-RN731JTTD1822A10TR
Standard Package 5,000
Product Status Obsolete
Resistance 18.2 kOhms
Tolerance ±0.05%
Power (Watts) 0.063W, 1/16W
Composition Thin Film
Features Moisture Resistant
Temperature Coefficient ±10ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package 0603
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
18.2 kOhms ±0.05% 0.063W, 1/16W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Moisture Resistant Thin Film