KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD1762A05
RN731JTTD1762A05
  • Manufacturer: ISSI, Integrated Silicon Solution Inc
  • Chip 1 Group NO: RN731JTTD1762A05
  • Price:
  • Datasheet: PDF
  • Description: RN731JTTD1762A05(Kg)
Product Status Obsolete
Resistance 17.6 kOhms
Tolerance ±0.05%
Power (Watts) 0.063W, 1/16W
Composition Thin Film
Features Moisture Resistant
Temperature Coefficient ±5ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package 0603
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Number of Terminations 2
Base Product Number RN731J
HTSUS 8533.21.0030
Other Names 2019-RN731JTTD1762A05TR
Standard Package 5,000
17.6 kOhms ±0.05% 0.063W, 1/16W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Moisture Resistant Thin Film