Infineon Technologies SAX-XC2765X104F80LAAKXUMA1
SAX-XC2765X104F80LAAKXUMA1
  • Manufacturer: FinishAdapt Limited
  • Chip 1 Group NO: SAX-XC2765X104F80LAAKXUMA1
  • Price:
  • Datasheet: -
  • Description: SAX-XC2765X104F80LAAKXUMA1(Kg)
Details
Tags
Parameters
Mfr Infineon Technologies
Series XC2765X
Package Bulk
Product Status Active
Core Processor C166SV2
Core Size 16/32-Bit
Speed 80MHz
Connectivity CANbus, EBI/EMI, FIFO, I²C, LINbus, SPI, SSC, UART/USART, USI
Peripherals I²S, POR, PWM, WDT
Number of I/O 76
Program Memory Size 832KB (832K x 8)
Program Memory Type FLASH
EEPROM Size -
RAM Size 58K x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 3V ~ 5.5V
Data Converters A/D 16x8/10b SAR
Oscillator Type Internal
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TA)