Infineon Technologies SAK-XC2288H200F100LABKXUMA1
SAK-XC2288H200F100LABKXUMA1
  • Manufacturer: FinishAdapt Limited
  • Chip 1 Group NO: SAK-XC2288H200F100LABKXUMA1
  • Price:
  • Datasheet: PDF
  • Description: SAK-XC2288H200F100LABKXUMA1(Kg)
Mfr Infineon Technologies
Series XC22xxH
Package Bulk
Product Status Active
Core Processor C166SV2
Core Size 16/32-Bit
Speed 100MHz
Connectivity CANbus, EBI/EMI, I²C, LINbus, SPI, SSC, UART/USART, USI
Peripherals DMA, I²S, POR, PWM, WDT
Number of I/O 118
Program Memory Size 1.6MB (1.6M x 8)
Program Memory Type FLASH
EEPROM Size -
RAM Size 138K x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 3V ~ 5.5V
Data Converters A/D 24x10b
Oscillator Type Internal
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TA)