Infineon Technologies SAK-TC1784F320F180EPBAKXUMA1
SAK-TC1784F320F180EPBAKXUMA1
  • Manufacturer: FinishAdapt Limited
  • Chip 1 Group NO: SAK-TC1784F320F180EPBAKXUMA1
  • Price:
  • Datasheet: PDF
  • Description: SAK-TC1784F320F180EPBAKXUMA1(Kg)
Details
Tags
Parameters
Mfr Infineon Technologies
Series TC17xx
Package Bulk
Product Status Active
Core Processor TriCore™
Core Size 32-Bit
Speed 180MHz
Connectivity ASC, CANbus, EBI/EMI, FlexRay, MLI, MSC, SSC
Peripherals DMA, POR, WDT
Number of I/O 91
Program Memory Size 2.5MB (2.5M x 8)
Program Memory Type FLASH
EEPROM Size 64K x 8
RAM Size 125K x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 3.3V ~ 5V
Data Converters A/D 32x10b
Oscillator Type External
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TA)