Infineon Technologies SAFC161OL25MHA
SAFC161OL25MHA
  • Manufacturer: FinishAdapt Limited
  • Chip 1 Group NO: SAFC161OL25MHA
  • Price:
  • Datasheet: PDF
  • Description: SAFC161OL25MHA(Kg)
Details
Tags
Parameters
Mfr Infineon Technologies
Series C16xx
Package Bulk
Product Status Active
Core Processor C166
Core Size 16-Bit
Speed 25MHz
Connectivity EBI/EMI, SPI, UART/USART
Peripherals POR, PWM, WDT
Number of I/O 63
Program Memory Size -
Program Memory Type ROMless
EEPROM Size -
RAM Size 2K x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 4.5V ~ 5.5V
Data Converters -
Oscillator Type External, Internal
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)